• Polska Organizacja Karate Kyokushin Kaikan IKO SOSAI
    Polska Organizacja Karate Kyokushin Kaikan IKO SOSAI ポーランド組織空手極真会館
  • The symbols and names Kyokushinkai and Kanku are owned by The Oyama Family
    The symbols and names Kyokushinkai and Kanku are owned by The Oyama Family Znaki oraz nazwa Kyokushinkai i Kanku są własnością rodziny Oyama
  • 極真 空手
    極真 空手 Karate Kyokushin

Honbu Japan

Commitee

 

Yoshikazu Suzuki


IKO Kyokushinkaikan Kancho
Motto: "Rozwijajmy nasze ciała i umysły poprzez  Kyokushin karate!".
http://www.mas-oyama.com/cgi-bin/english/siteup.cgi?category=2&page=1

 Kikuko Kuristina Oyama


IKO Kyokushinkaikan Kustosz
Motto: "Poświęcenie w imię ochrony i odbudowy Kyokushinkaikan".
http://www.mas-oyama.com/cgi-bin/english/siteup.cgi?category=2&page=1

  
Susumu Miyake


Przewodniczący Komitetu Wykonawczego
 Motto: "Niech wszyscy łączą się ze sobą aby kontynuować niekończące się ścieżki Kyokushin".
 http://www.mas-oyama.com/cgi-bin/english/siteup.cgi?category=2&page=1

 

 

 

 

Sosai Oyama

 Masutatsu Oyama

 iko sosai kyokushin kaikan

 
Twórca Kyokushin Karate.
"Człowiek który wpłynął na drogę życia milionów ludzi."

Zobacz więcej na: MAS-OYAMA.COM

Masutatsu Ōyama

Z japońskiego 大山倍達 Ōyama Masutatsu, właściwe imię z koreańskiego Choi Yong-I.

ur. 27 lipca 1923 r., zm. 26 kwietnia 1994 r.

Jego rodzina, znani arystokraci, należała do klanu Yangban. Wychowywał się w Mandżurii. W 1936 rozpoczął szkołę podstawową w Seulu, gdzie zaczął uczyć się chińskiego kempo. Po dwóch latach zdobył 2 dan.Po przybyciu do Japonii przyjął japońskie nazwisko Ōyama od małżeństwa pochodzenia koreańskiego, które się nim zaopiekowało. Miało ono dwóch synów: Shigeru i Yosuhiko. Obaj oni stali się później jednymi z jego najlepszych uczniów. W tym samym roku zaczął treningi Karate pod okiem Gichina Funakoshi, legendy Karate. Pierwszego człowieka, który osiągnął 10 dan.

W okresie II wojny światowej zaciągnął się w szeregi pilotów kamikaze. Przed udziałem w misji samobójczej uchronił go koniec wojny.

W 1940 wstąpił na Uniwersytet Takushoki i zdobył drugi dan w Karate. W 1946 dostał się na Wydział Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Waseda, ale wkrótce go opuścił.

W 1947 wziął udział w pierwszym, ogólnojapońskim turnieju zorganizowanym po wojnie i zdobył Tytuł Mistrza.

Skuszony łatwymi pieniędzmi, Ōyama współpracował przez pewien czas z japońskimi gangsterami. Po półrocznym pobycie w więzieniu poczuł potrzebę zrehabilitowania się i postanowił poświęcić się karate oraz ciężkiemu treningowi. Zaczął treningi u So Nei-Chu, Koreańczyka pochodzącego z tej samej co on prowincji. Zawiązała się między nimi przyjaźń. So Nei-Chu trenował styl Karate Gōjū-ryū. Nauczył on także Ōyamę podstaw wiary buddyjskiej sekty Nichirena.

W tym samym czasie, w którym Ōyama rozpoczął treningi z So, zaczął też ćwiczyć judo, aby po czterech latach uzyskać yondan w 1945 czwarty, czarny pas.

Kształcił się także w innych sztukach walki. Czerpiąc inspiracje z nauk legendarnego mistrza szermierki Musashiego Miyamoto, po długim okresie medytacji w górach Chiba, stworzył nowy styl Karate - Kyokushin, wymagający doskonałego przygotowania fizycznego.

Od 1952 promował Karate Kyokushin w Stanach Zjednoczonych, odbywając m.in. pokazowe walki. Podróżował także po innych krajach. Otworzył szereg szkół Karate Kyokushin na całym świecie, współorganizował pierwsze turnieje oraz światową federację. Słynął z tego, że gołymi rękami zabił byka, stoczył 300 pojedynków w ciągu 3 dni, w ciągu jednego roku przyjął 270 propozycji walki. Walczył z każdym, kto tylko miał odwagę by rzucić mu wyzwanie.

Był autorem wspomnień oraz podręczników Karate. Pod wrażeniem walk pokazowych z bykami dziennikarze "New York Times" nadali mu przydomek "Boskiej Ręki" oraz "Ostatniego Samuraja". W 1993 otrzymał od władz Japonii dziesiąty dan.

Welcome to ladbrokes bonus codes information.